Nevşin Mengü’den ‘Akşener’ itirafı! ‘Mermi’ şovuna bomba anket yorumu…

Türkiye’de seçimlere az bir süre kalırken yedili koalisyonun adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun isminin duyurulmasına kadar olan sürece İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in masadan kalkıp sonrasında saatler içinde tekrar oturması damga vurdu.

İYİ PARTİ’DE HDP RAHATSIZLIĞI

Akşener’in masaya neden döndüğü merak edilirken kulislerde Akşener’in tehdit edilmiş olabileceği konuşuldu. HDP ile açık bir ittifak yapan yedili koalisyon sonrası Kılıçdaroğlu’nun HDP ziyaretine ses çıkarmayan ve olayı görmezden gelen Akşener’in partisindeki milliyetçi isimler üst üste istifa ediyor.

EN BÜYÜK BOMBA ‘AĞIRALİOĞLU’

İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, 22 Mart’ta yaptığı açıklamada Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı seçim sürecini zehir zemberek sözlerle eleştirdi.

Ağıralioğlu, TBMM’de yaptığı açıklamada “Millet tercihiyle baş başa kalamamış tercih sıkışmıştır. Kurduğumuz masada bize pusu kuruldu.” ifadelerini kullandı.

HDP’nin Kılıçdaroğlu lehine açıklama yaptığını söyleyen Ağıralioğlu, “Biz terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız. HDP, Türk demokrasisinin şantajcısına dönüşmüştür. Çocuk katilini övenle kazanmaktansa kaybedelim” dedi.

Daha önce Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adaylığı seçim sürecini sert sözlerle eleştiren ve “Bu vebale ortak olmayacağım” diyen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etmişti.

OYLARI YÜZDE 8’LERE DÜŞTÜ

CHP’ye yakınlığıyla bilinen Gazeteci Nevşin Mengü yaptığı açıklamada İYİ Parti oylarının yüzde 8’lere kadar düştüğünü itiraf etti.

KURŞUN ŞOVUNUN NEDENİ BELLİ OLDU

Mengü açıklamasının devamında Akşener’in İstanbul Zeytinburnu’ndaki İYİ Parti İl Başkanlığı’na isabet eden kurşunların bir gece bekçisi tarafından hırsızlara sıkılmış olmasını görmezden gelerek etrafa kurşunlar atmasını “Bugün Erdoğan ile Akşener’in girdiği bu polemikle, işte bu kurşun atma birazcık eski ülkücü geleneğe göz kırparak, tabanı toparlayabilecek mi göreceğiz.” şeklinde yorumladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir