Washington, kötü hava koşulları nedeniyle hükümet dairelerini kapattı

T24 Dış Haberler

ABD, olası kasırgalar, hasar veren rüzgârlar ve büyük dolu taneleri konusunda uyarıldığı için, Washington DC bölgesindeki ABD hükümet ofisleri pazartesi günü erkenden kapandı.

Gök gürültülü fırtınalar ve rüzgarlar ağaçları devirirken, komşu Maryland ve Virginia’daki yaklaşık 200 bin ev ve işyerinin elektriğini kesildi.

Ulusal Hava Durumu Servisi, Alabama’dan batı New York eyaletine kadar 29,5 milyondan fazla insanın kasırga riski altında olduğunu, ancak hiçbirinin rapor edilmediğini açıkladı.

Federal Havacılık İdaresi (FAA), gök gürültülü fırtınalar nedeniyle New York, Washington, Philadelphia, Atlanta ve Baltimore’daki havalimanlarında kalkan uçuşların durdurulmasını emretti. FAA, uçakları mümkün olduğunca fırtınaların etrafında yeniden yönlendirdiğini duyurdu.

Washington bölgesindeki kütüphaneler, müzeler, Ulusal Hayvanat Bahçesi, havuzlar ve diğer belediye ve federal hizmetler de erken kapandı. ABD Personel Yönetimi Ofisi, federal çalışanların en geç saat 15.00’te yola çıkması gerektiğini söyledi.

Bir uçuş takip sitesi olan FlightAware, Washington Reagan Ulusal Havaalanında 102 ve Washington Dulles’da 35 olmak üzere 2 bin 600’den fazla ABD uçuşunun iptal edildiğini söylerken, 7 bin 700 ABD uçuşu daha ertelendi. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir