Zerrin Özer ‘Borderline’ olduğunu açıkladı: Defolup gitmek istiyorum

Geçtiğimiz aylarda kısa süreli olarak sahneleri bıraktığını açıklayan Zerrin Özer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda borderline yani kişilik bozukluğu hastalığıyla mücadele ettiğini açıkladı. 2022 yılının haziran ayında müziği bıraktığını birkaç ay sonra ise geri döndüğünü açıklayan Özer, sessizliğini sitem dolu sözlerle bozdu.

Kişilik bozukluğu hastalığıyla mücadele ettiğini söyleyen Zerrin Özer, Instagram hesabından yaptığı paylaşıma şunları yazdı:

“Defolup gitmek istiyorum nasıl uçlardasınız ben borderlinem ya sizler? Beni tanımıyorsunuz bıktım artık beni yaftalamanızdan bıktım bazı kuş beyinlilerden.”

BORDERLİNE KİŞİLİK BOZUKLUĞU NEDİR?

Kişinin düşünce ve algılama biçiminde, insanlara karşı olan duygularında ve ikili ilişkilerinde problemlere yol açan bir psikiyatrik rahatsızlıktır. Rahatsızlığı tanımlayan ‘borderline’ kelimesi ‘sınırda, belirsiz’ anlamını taşır.

Bu bozukluğa sahip kişiler sık sık; hayattaki rollerini, gerçekte kim olduklarını ve ne amaçla yaşadıklarını sorgulayan düşüncelere kapılır. Düşüncelerdeki hızlı değişim; kişinin değer yargılarının, ilgi alanlarının da değişmesine yol açar. Olayları ve durumları keskin bir şekilde değerlendirirler. Bir olay ya çok iyidir ya da çok kötüdür, ortalama olmaz. Borderline bozukluğu olan kişilerin insanlar hakkındaki fikirleri de sebepsiz yere çok hızlı değişebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir