TÜSİAD yönetimine 4 yeni üye

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu bugün yapılan Olağan Genel Kurul ile belirlendi. Çoğunluğu eski yönetimden gelen iş insanları ile devam kararı alınırken dört yeni üye dikkat çekti. Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan’ın oğlu İzzet Özilhan yönetime seçilirken, Fibabanka Genel Müdürü Ömer Mert de artık yönetimde olan isimler arasında.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na iş insanı Orhan Turan seçilirken, Turan’ın listesi şu isimlerden oluşuyor; Serpil Veral (Başkan Yardımcısı), B. Can Yücaoğlu (Başkan Yardımcısı), Ozan Diren (Başkan Yardımcısı), Cevdet Alemdar, İzel Levi Coşkun, Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Perihan İnci, Ömer Mert, Çağatay Özdoğru, İzzet Özilhan ve Yılmaz Yılmaz.

ESKİ ÜYELERLE DEVAM

Başkanlığa yeniden seçilen Orhan Turan, Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım firması ODE Yalıtım’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Bir önceki yönetimde de yer alan ve şimdiki seçimlerde başkan Yardımcısı olan Serpil Veral, Sütaş Yönetim Kurulu Başkan Vekili. Veral, TÜSİAD’ın yanı sıra aynı zamanda Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nda (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) Üyesi.

Yine Başkan Yardımcılığı görevine seçilen Bedii Can Yücaoğlu yeni dönemde de yönetimde yer alan diğer bir isim oldu. Onursal Başkan Erkut Yücaoğlu’nun da oğlu olan Can Yücaoğlu, Map Yatırım’da yöneticilik görevini sürdürürken, Burda Bebek, Silahtarağa Gayrimenkul, Turkuaz Turizm, Map Elektronik ve Tarımsal Kimya şirketlerinde ortak ve yönetim kurulu üyesi.

Dimes CEO’su Ozan Diren yeni dönemde de başkan yardımcısı olarak görev yapacak. Sabancı Holding Sanayi Grubu Başkanı, Brisa, Kordsa, Temsa Motorlu Araçlar ve Temsa Ulaşım Araçları Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Alemdar da yeni dönemde yönetimde yer alan bir isim.

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu da TÜSİAD’da görevine devam eden isimler arasında yer alıyor.

İnci Holding Yönetim Kurulu üyesi Perihan İnci de bu dönemde de görevini sürdüren iş insanları arasında yer alıyor.

Göreve devam eden isimlerden biri de Esas Holding’in gayrimenkul, özel sermaye, girişim sermayesi, sosyal yatırım ve varlık yönetimi dahil bütün iş kollarından sorumlu CEO’su Olan Çağatay Özdoğru oldu.

YENİ İSİMLER KATILDI

Yönetim Kurulu’na yeni katılan isimlerden biri Fiba Bank Genel Müdürü Ömer Mert oldu. Geçtiğimiz günlerde Fiba Grubu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Murat Özyeğin’in yönetimden ayrılma kararı almıştı. Kulislere göre de Ömer Mert’in yönetime gireceği konuşuluyordu.

TÜSİAD Onursal Başkanı seçilen Tuncay Özilhan’ın iş insanı oğlu İzzet Özilhan da bu sene TÜSİAD yönetimine giren yeni isim.

Koton Mağazacılık Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yılmaz da yönetime yeni giren isimler arasında.

İş insanı İzzet Levi Coşkun da yeni dönem de Yönetim Kurulu’nda görev alacak. TÜSİAD Denetleme Kurulu üyesi olarak görev yapan Coşkun, aynı zamanda yönetim kurulu yedek üyesiydi. Denetim, vergi ve danışmanlık şirketi Mazars Denge CEO’su olan Coşkun, çok sayıda dernekte de çalışmalarını sürdürüyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir